homeÚvodní stránka  |   contactKontakt  |  
   

zpět na úvodní stránku

 Popis systému: 

  1. excimerový laser InPro Gauss je laser tzv. třetí generace - jeho laserový paprsek pokrývá při každém pulzu celou ošetřovanou plochu  ( jaké jsou generace excimerových laserů? - Klikni zde)
  2. tento princip (broad beam) je dosažen unikátním optickým systémem, který nemá k dispozici žádný jiný výrobce (nejedná se o flying spot systém, který je založen mechanickém systému se všemi nutnými omezeními)
  3. náš laser InPro Gauss je díky svým technickým vlastnostem mimořádně rychlý - např. vada -5 dioptrií je ošetřena za 15 sekund !
  4. Pojem "Gauss" znamená, že onen broad beam laserový paprsek má v celé ploše (unikátní) rozložení intenzity podle Gaussovy křivky. Tento princip je od počátku refrakční chirurgie považován za optimální.
  5. součástí systému je patentovaná vyšetřovací kamera CorneaScope. Její pomocí je schopno naše pracoviště zmapovat nerovnoměrnou strukturu rohovky a tak se vyhnout velmi obávané komplikaci (rohovková ektazie). V případě nadhraniční nerovnoměrné struktury rohovky je na míru upraven způsob laserové terapie. Naše pracoviště je tak v našem státě (spolu s pracovištěm Meral v Brně) jediné.
  6. vzhledem k popisovaným problémům u metod s lamelou  (viz webové stránky regulačního úřadu FDA v USA) (ať pomocí mikrokeratomu nebo femtosekundového laseru) budeme v nejbližší době používat pouze přípravnou metodu PRK. Tato metoda je sice často považována jako bolestivější, ale my ji považujeme jako zcela bezpečnou. I mezi mnoha zakladateli excimerových refrakčních výkonů se šíří tendence:  "Back to the surface!".....  Zdůrazňujeme ještě jednou:  přípravu k excimerové terapii zvanou LASIK nepoužíváme.

 

zpět na úvodní stránku


 
   
Copyright © 2009.  MUDr. Břetislav Brožek, CSc.  All Rights Reserved.